PRZYŁĄCZ SIĘ!
ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM PODCZAS 16. EDYCJI NOCNYCH TEATRALIÓW STRACHY.

Dlaczego warto zostać Wolontariuszem?

Machiną napędzającą silnik festiwalu Nocne Teatralia Strachy jesteście Wy – Wolontariusze, którzy każdego roku stanowią fundament organizacyjny wydarzenia.

Dlatego, oprócz zadań, jakie będą do Was należały, dostajecie od nas imienny identyfikator uprawniający do wstępu na wszystkie wydarzenia podczas Festiwalu (tak by nie kolidowało to z Waszym festiwalowym grafikiem) oraz całe królestwo gadżetów, w tym torby, koszulki, przypinki i wiele innych! Festiwal to również możliwość poznania fantastycznych ludzi ze świata sztuki, poszerzenia horyzontów oraz rozwinięcia pasji. Chcemy, by Nocne Teatralia Strachy stały się platformą do realizacji marzeń, dlatego chętnie wychodzimy naprzód Waszym oczekiwaniom i słuchamy wskazówek co do festiwalowego programu.

Jesteście dla nas ważni, dlatego o Wasz rozwój dbamy nie tylko podczas trwania Festiwalu, ale również w ciągu całego roku. Corocznie organizowane są warsztaty, podczas których to Wy decydujecie czego chcecie się nauczyć. Od Was zależy, czy będzie to kuglarstwo, sztuka chodzenia na szczudłach, techniki teatru cieni, czy nauka pisania recenzji teatralnych. Naszym zadaniem jest odpowiadać na Wasze potrzeby i odnaleźć odpowiednich pedagogów i trenerów, którzy w ciekawy i kreatywny sposób przybliżą interesującą Was tematykę. Nierzadko jesteśmy to my – członkowie Teatru s.tr.a.c.h. – Festiwal to nie tylko organizacja wydarzeń, ale pole do skonfrontowania naszych umiejętności i pasji w rzeczywistych działaniach.

Jesteś studentem i chciałbyś odbyć praktyki w ramach Wolontariatu?

Istnieje taka możliwość. Wystarczy, że poinformujesz nas o tym podczas pierwszego spotkania Wolontariatu. Zgłoś się do swojego koordynatora i przedstaw odpowiednie skierowanie z uczelni (jeżeli takie posiadasz) oraz oczekiwany wymiar godzinowy praktyk. Uwzględnimy go podczas ustalania grafiku.

Chciałbyś uzyskać zaświadczenie o odbytym Wolontariacie?

Nie ma sprawy! Po zakończeniu Festiwalu na każdego Wolontariusza czekać będzie zaświadczenie o odbytym Wolontariacie. Najbardziej zaangażowane osoby otrzymają od nas referencje.

Czy organizatorzy pokrywają koszty ubezpieczenia, zakwaterowania i wyżywienia Wolontariusza?

Mówiliśmy, że o Was dbamy! Każdego dnia Festiwalu czeka na Was coś ciepłego do zjedzenia, a festiwalowa kawiarenka zapewni nieograniczony dostęp do kawy i herbaty. Zapewniamy również ubezpieczenie OC i NNW. Nie mamy możliwości zakwaterowania wolontariuszy.

Zaciekawiliśmy Cię choć trochę?

Wypełnij KARTĘ ZGŁOSZENIOWĄ, a jeśli coś jest dla Ciebie niejasne, lub po prostu chcesz nas o coś zapytać – napisz! teatrstrach@gmail.com

Działy wolontariatu:
DZIAŁ PROMOCJI I MEDIÓW

Media są nieodłączną częścią każdego wydarzenia. Dbamy by machina promująca festiwal działała coraz prężniej. Do zadań Wolontariuszy należeć będzie tworzenie i kolportaż materiałów promocyjnych, kontakt z patronami medialnymi, tworzenie tekstów prasowych, czy fotorelacji z wydarzeń.

DZIAŁ FUNDRAISINGU

W tym roku po raz pierwszy ruszamy z akcją crowdfundingową na portalu PolakPotrafi.pl. Wolontariusze w tym dziale nauczą się, jak zebrać fundusze na Festiwal, a także będą odpowiedzialni za kontakt ze sponsorami.

DZIAŁ ARTYSTYCZNY

Festiwalowa kawiarenka to serce Nocnych Teatraliów Strachy, przestrzeń spotkań, rozmów i wymiany myśli. Zadania, jakie czekają na Ciebie w tym dziale to stworzenie oprawy artystycznej kawiarenki, animacji Wolontariuszy, tematu (wystroju) przewodniego oraz konferansjerka podczas festiwalu. Chcemy również powrócić do dawnych tradycji i stworzyć z Wami performance na otwarcie Festiwalu.

DZIAŁ ORGANIZACJI SCENY I WIDOWNI

Odpowiedzialność i szybkość przemieszczania sie w czasie i przestrzeni to dwie główne cechy, którymi powinni odznaczać się Wolontariusze z tego działu. Do ich zadań należeć będzie szeroko pojęty kontakt z uczestnikami Festiwalu (zarówno artystami, jak i widzami), pilotaż uczestników Festiwalu, organizacja przestrzeni dla wydarzeń towarzyszących, wypuszczanie i wpuszczanie na widownię, dbanie o czystość garderób, a także organizowanie, przeprowadzanie konkursów i rozdawanie gadżetów.

Wolontariat - plakat
Do tej pory wsparli nas:
Monika Michalska
Oliwia Kafel
Gabriela Kościelniak
Filip Michalski
Krzysztof Sajdak
Michał Bernacki
Nina Przybylska
Krystian Zajdel
Anna Wrona
Monika Pelczar
Gabriela Znój
Justyna Gonet
Aleksandra Brożyna
Klaudia Łukaszewska
Damian Frydrych
Natalia Bargieł
Jagoda Goleń
Aneta Aszlar
Joanna Winiarska
Żaneta Józefczyk
Aleksandra Zajdel
Jakub Worwa
Sylwia Gradowicz
Katarzyna Myśliwiec
Julia Przybyła
Radosław Pigoń
Katarzyna Such
Katarzyna Filip
Ewelina Niemczyk
Joanna Kozubal
Kinga Solecka
Katarzyna Głód
Jakub Czekański
Katarzyna Klatka
Daria Dudek
Natalia Such
Mateusz Paczosa
Aleksandra Mierosławska
Aleksandra Czapor
Karolina Buczyńska
Marcin Łącki
Karina Maziarek
Natalia Płaza
Patrycja Sitar
Klaudia Such
Karolina Guśpiel
Małgorzata Prajsner
Marlena Raś
Ewa Wiklowska
Alicja Mnich
Magdalena Jakubik
Zuzanna Pruska
Izabela Kozubek
Adrian Frydych
Julia Wilkusz
Natalia Niemczyk
Karolina Myśliwiec
Agnieszka Bogacz
Kinga Najba
Alicja Bilska
Jagoda Iskierska
Maciej Pacek
Karolina Zając
Karolina Tekieli
Jakub Zwijacz
Dominika Skwara
Karolina Kosiba
Klaudia Szeliga
Katarzyna Brymerska
Patrycja Blania
Diana Wais
Weronika Pernal
Adrian Frydrych
Patrycja Barna
Natalia Nycz
Alicja Trygar
Beata Kaczor
Magdalena Jakubik
Ewa Gierlach
Jagoda Soboń
Justyna Romańczak
Weronika
Karolina Szelc
Martyna Ćwiąkała
Zuzanna Topolska
Nina Rachwał
Mateusz Zbigniewicz

Dziękujemy!