Nadciąga 12 Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy w Krośnie!

Zetknięciom ze sztuką alternatywną towarzyszą różne przeżycia i określenia. Jedni nazywają je kalejdoskopem artystycznych uniesień, drudzy podróżą po fascynujących wizjach otaczającej rzeczywistości, a jeszcze inni żywym dialogiem – z drugim człowiekiem czy też z samym sobą. A czym te zetknięcia okażą się dla Was? Niebawem będziecie mogli się o tym przekonać!

W dniach 5-7 września 2019 już po raz dwunasty na Podkarpaciu zagości Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy. I znów przestrzeń Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, a także krośnieńskiego rynku i okolicznych muzeów, galerii czy klubokawiarni wypełni magia twórczych działań, widowisk artystycznych oraz inspirujących spotkań.

Funkcjonujące od ponad dekady Nocne Teatralia Strachy zyskały pewną dojrzałość, wymiar szczególnej tradycji, wpisującej się w kulturalny i społeczny krajobraz Podkarpacia. Zarazem wciąż ambitnie rozbudowują swoją formułę, podążając za żywiołem sztuki alternatywnej, która odrzuca kompromisy, łaknie, sięga dalej i nie unika ważnych pytań. Ale formuła ta nie ma jednak charakteru konkursu. „Zwycięzcami” corocznych odsłon Strachów są bogate, autentyczne przeżycia, rozwijane pasje i niepowtarzalna atmosfera bliskości sztuki w jej przeróżnych formach: teatralnych, plastycznych, fotograficznych, muzycznych, filmowych, per formatywnych oraz wielu, wielu innych.

Masz ciekawy pomysł na 12 Nocne Teatralia Strachy? Chcesz aktywnie uczestniczyć w tworzeniu kolejnej, szczególnej odsłony festiwalu? Spotkać się z inspirującymi przejawami sztuki alternatywnej i zabrać głos w jej sprawie? Odezwij się do nas! Regulamin imprezy oraz karty zgłoszeniowe są już dostępne na stronie internetowej: nocneteatralia.pl (w zakładce „O FESTIWALU”).

Jesteśmy strrrasznie ciekawi Waszych zgłoszeń. Pamiętajcie, że czekamy na nie do 5 lipca 2019!

Do zobaczenia 5-7 września w Krośnie!