Drodzy Artyści!

Festiwal Nocne Teatralia Strachy powraca do Krosna po raz 16!

Nocne Teatralia Strachy to już dobrze zakorzeniona podkarpacka tradycja. Od prawie dwóch dekad festiwal powraca do Krosna, tworząc magiczne centrum spotkań różnych dziedzin sztuki alternatywnej, zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Teraz nadszedł czas zgłoszeń dla Artystów, którzy chcą współtworzyć wyjątkowy program 16. edycji Festiwalu!

Nocne Teatralia Strachy odbędą się w dniach 8 i 9 września 2023 roku, w Krośnie na Podkarpaciu, zarówno w RCKP, jak i w przestrzeni miejskiej.

Zapraszamy artystów do zgłaszania chęci udziału w tegorocznych Strachach. Festiwal skierowany jest do grup teatralnych i do solistów: monodramistów, performerów oraz osób zajmujących się działalnością pozasceniczną/wizualną, niezależnie od wieku, formy i czasu trwania prezentacji. Aby zgłosić chęć udziału w 16. Strachach, prosimy o zapoznanie się z regulaminem tegorocznej edycji Festiwalu (menu > o festiwalu), spełnienie jego wymogów i skontaktowanie się z organizatorami, wysyłając odpowiednio wypełnioną kartę zgłoszeniową (również w menu > o festiwalu). 

Organizatorzy Festiwalu wypłacają honorarium dla uczestników (kwoty brutto):
– od 6 000 zł do 7 000 zł dla teatrów wieloobsadowych,
– od 3 000 zł do 4 000 zł dla monodramistów

Honoraria dla pozostałych uczestników uzgadniane są indywidualnie i podlegają ograniczeniom finansowym w związku z określonym budżetem Festiwalu.

Próby generalne (z naciskiem na ich aspekt techniczny – dźwięk, światło, przestrzeń) odbędą się 7, 8 i 9 września 2023 roku.

Zgłoszenia do 16. edycji Festiwalu Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy będą przyjmowane do 20 lipca 2023 roku.

Serdecznie zachęcamy do przekazania tej wieści dalej i kontaktu w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości!